26.5.2020

SCART kabel s CSYNC pro Atari Jaguar

ObrĂĄzekPřed nedávnem jsem si pořídil novou smart TV od LG. Bohužel, jako většina nových TV, už nemá SCART vstup a tím pádem připojení mých retro počítačů a konzolí řeším pomocí HDMI konvertoru. Ten ale nemá rád kompozitní video jako zdroj synchronizace obrazu a tak došlo na poskládání nového RGB kabelu pro Jaguara.

Originální SCART video kabel od Atari používá pro synchronizaci kompozitní video signál. V dnešní době ale spousta zařízení si moc nerozumí se synchronizaci, přenášenou po kompozitním videu. Z tohoto důvodu se dělají kabely, které pro synchronizaci používají zvláštní signál. Jaguár jej má vyveden přímo na video konektoru a není tedy nutné separovat synchronizaci z videa pomoci LM1881. Musí se pouze počítat s tím, že výstupní signál z Jaguara je v TTL úrovni. Taková uroveň signálu ale není vhodná pro přímé připojení ke vstupu s impedancí 75R a je nutno ji upravit pomocí rezistoru R1 (680R) a kondenzátoru C1 (220M).

Rezistor R2 (330R) slouží k nastavení úrovně pro přepnutí SCART vstupu do RGB režimu.

Atari Jaguár má na vidovýstupu přímý konektor. Vlastní konektor je stejný, jako je použit v konzoli Atari 2600. Na tento konektor není běžně dostupná žádná hezká krytka. Tu ale lze vytisknout na 3D tiskárně.

Krytka konektoru ve FreeCADu a hotový kus

Původní varianta krytky byla pouze zaklapávací, nová se zajištěním na šroubky.


Nová varianta krytky

Archivy s STL soubry jsou k dispozici pod Creative Commons licencí CC BY-NC-SA
Původní varianta:Jaguar-video-con-krytka.zip.
Nová varianta: Jaguar-video-cable-connector-shell-r3.zip.

Více informací o pinech konektorů a kabelů mám na webu Atari Connection Machine.

Tagy: Atari Jaguar, RGB, SCART, video kabel, 3D tisk
Jméno
E-Mail
URL
Komentář
sblog by krupkaj, ©2018 - 2024