27.10.2019

MultijoyHub

ObrĂĄzek

Multijoy je navržen tak, aby dokázal obsloužit až 16 joysticků. Když jsem realizoval vlastní verzi, rozmýšlel jsem, kolik hráčů se většinou na akcích sejde a došel jsem k závěru, že nejlepší variantou je verze pro 8 lidí. Jenže někdy se stane, že hry chtivých je více a v tu chvíli nastupuje MultijoyHub.

Multijoy Hub je jednoduché zařízení, kterým lze spojit 2 adaptéry Multijoy4 nebo Multijoy8 a tím rošířit počet hráčů. V Originálním Multijoyi je použit dekóder 1 z 8 74LS138 pro výběr aktivního ovladače. Z výstupního joystickového portu využívá pro dekódování 3 bity. Čtvrtý bit je připojen na pin, který povoluje výstup demultiplexeru. Může tak být použit pro výběr celého Mulltijoye.

Výběr mezi připojenými Multijoyi je realizovván jednoduchým obvodem s XOR hradly. Na zařízení je ještě přepínač, kterým se nastavuje zda jsou k hubu připojeny Multijoye se čtyřmi nebo osmi porty.

MultijoyHub schema

MultijoyHub schema

Správnou funkci všech zapojených zařízení lze otestovat Multijoy Testerem, který vyšel v disketovém magazinu Flop č. 50.

MultijoyHub MultijoyHub

MultijoyHub

Hry pro 16 hráčů lze nalézt ve Fandalově archivu:

MulltijoyHub v akci na Fujiama party

MultijoyHub v akci na Fujiama party

Konstrukce MultijoyHub byla přihlášena do Abbuc hardwarové soutěže v roce 2014.

Dokumentace je k dispozici pod Creative Commons licencí: CC BY-NC-SA:
MultijoyHub.zip

Tagy: Multijoy, multiplayer, Atari
Jméno
E-Mail
URL
Komentář
sblog by krupkaj, ©2018 - 2024